Milí rodiče,
od pondělí máte možnost, aby Vaše dítě mohlo opět navštěvovat mateřskou školu - pokud se jedná o dítě tzv. předškoláka ( tedy o dítě, kterému bude do 31.8.2021 6 let). Podmínky pro provoz jsou ztížené, přesto se budeme snažit pro děti vytvořit co nejlepší prostředí a co nejlépe jim zvládnout tuto situaci.

1. Skupiny dětí musí být neměnné - to znamená, že nemůžeme mít ráno a večer tzv. sběrnou třídu. Provoz mateřské školy tedy bude upraven od 7.30 do 16.30 hodin (testovat budeme začínat v 7.15 hodin) - bude probíhat na všech třídách.
Děti jsou z tohoto důvodu rozděleny:
1. třída - žabičky - děti z berušek A - G (první písmeno příjmení) - mimo dětí s odkladem školní docházky na tento školní rok
2. třída - motýlci - děti z berušek H - Z (první písmeno příjmení) - mimo děti s odkladem školní docházky na tento školní rok
3. třída -kuřátka - děti - předškoláci z kuřátek
4. třída - berušky - děti z berušek - odklady školní docházky.

Paní učitelky z berušek - tedy Martina, Mája, Jana - se budou po týdnu střídat (po víkendu + novém testu), aby všechny děti z berušek neztratily kontakt se svými učitelkami. První týden budou ve třídě berušek. V 1., 2., 4. třídě se bude vzdělávat dle stejného vzdělávacího plánu (aby děti z jedné třídy měly co nejvíce stejné podmínky)

2. Před vstupem do mateřské školy v pondělí a ve čtvrtek musí být u dětí proveden test. Děti se testují samy, pomoci jim mohou rodiče. Testovací místnost je zřízena v letní umývárně (uprostřed zahrady, proti průlezce s klouzačkou) - tady musí mít dítě nasazenu roušku, sundá si ji pouze při provádění testu. Testy jsme obdrželi z MŠMT - stěr z kraje nosu. Po vyhodnocení testu (15 minut) a jeho negativním výsledku, můžete s dítětem vstoupit do prostor mateřské školy. Před vstupem si, prosíme, vydezinfikujte ruce.
3. Pokud dítě nebude v pondělí či ve čtvrtek v mateřské škole - bude dotestováno. V tomto případě, prosíme, abyste o test požádali u zadního vchodu do školy - kuchyň, hospodářka.
4. Děti v mateřské škole nemusí mít roušku, doprovod dětí + personál školy bude mít nasazen respirátor. Příchod do mateřské školy upravte vzhledem k testování tak, aby bylo Vaše dítě v 8.30 hodin na třídě - začíná povinné vzdělávání dle Školního řádu.
5. Je zakázáno v mateřské škole zpívat, ostatní aktivity by měly zůstat beze změn s tím, že učitel musí mít respirátor a musí tomu aktivity přizpůsobit.
6. Pokud se z různých důvodů rozhodnete, že Vaše dítě za těchto podmínek nebude mateřskou školu navštěvovat - respektujeme Vaše rozhodnutí, dítě omluvíme a zároveň Vám nadstandardně zašleme distanční výuku. Jako škola musíme daná opatření dodržovat, případné připomínky by měly směřovat přímo na MŠMT či Ministerstvo zdravotnictví.
Je to pro nás, stejně jako pro vás, něco nového, proto prosíme o spolupráci a vstřícnost z vaší strany. Věřte, že se snažíme svou práci dělat co nejlépe. Společně to určitě zvládneme :-) a moc děkujeme za vstřícný a chápavý přístup. ředitelka Pavla
Přihláška Čestné prohlašení Preventivní opatření - pokyny Informace o obnovení MŠ - obecné
ČTYŘLÍSTEK
ZNOVUOTEVŘENÍ ►Důležité informace◄ Jídelníček 06.12. - 10.12. Jídelníček 29.11. - 03.12. Co nás čeká... Fotogalerie - Rajče